Seks Analny – Wciąż Temat Tabu?

Skorzystaj z oferty portalu Cyberrandka.eu i umawiaj się na niezobowiązujące sex randki z dostępnymi w okolicy kobietami.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 15 sekund!

Umawiaj się na sex randki!

O istnieniu seksu analnego wiemy już od dawna. Kobiece pośladki od wieków fascynują mężczyzn. A więc naturalne jest ich podziwianie, dotykanie aż w końcu kochanie Uważa się, że seks analny potrafi urozmaicić życie seksualne partnerów. Jest inny a co za tym idzie ciekawszy, intrygujący?. Może warto byłoby sprawdzić jak to jest w druga dziurkę?

Seks analny nie jest jeszcze w pełni akceptowalny. Wiele ludzi do tej pory uważa, że ta forma miłości jest nieprzyzwoita. 

Seks analny – przygotowanie

Najczęstszym problem jest obawa czy partnerka będzie w stanie zmieścić członka w odbycie oraz sprawy związane z higieną. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem przygody z seksem analnym przygotować się do tego w szczególny sposób.

Podstawową zasadą jest brak pośpiechu. Tak jak w przypadku seksu klasycznego tak i analnego pośpiech partnerów jest największym przeciwnikiem. Pamiętajcie o delikatności i o więzi emocjonalnej między wami. Bez tego rozczarowanie i niechęć do seksu analnego będzie gwarantowane.

Higiena podczas seksu analnego

Zapewnienie odpowiedniej higieny przyczyni się do uzyskania pozytywnych emocji i doznań z seksu analnego. Niekiedy wystarczy tylko wypróżnienie i prysznic, innymi razy potrzebne będzie wykonanie lewatywy.

Zaleca się, aby partner, w trakcie stosunku analnego miał prezerwatywę i to najlepiej specjalną do tego celu, grubszą i bardziej wytrzymałą. Prezerwatywa ma jednak sporo wad. Nie można stosować środków poślizgowych na bazie olejów. Najlepiej, więc trzymać się zasady, żeby uprawiać anal tylko ze stałym partnerem, bez prezerwatywy.

NIGDY nie odbywaj klasycznego seksu po stosunku analnym, bez dokładnego i precyzyjnego umycia się. Tak samo powinna zrobić kobieta. Należy pamiętać, że to, co było w odbycie nie powinno znaleźć się w pochwie. Zasada dotyczy również języka, palców i członka! Przeniesienie flory bakteryjnej odbytu do pochwy może skutkować zakażeniami.

Pierwszy stosunek analny

Odbyt od pochwy rożni się budową, należy, zatem poświęcić odrobine czasu i przygotować do tego ciało swojej kochanki. Pochwa pod wpływem podniecenia nawilża się samoistnie, niestety z odbytem tak nie jest. Po drugie pochwa jest elastyczna i rozciąga się pod wpływem penetracji. Przy seksie analnym, jeżeli poczujesz opór to znaczy, ze to koniec drogi.

Droga do seksu analnego nie jest prosta i bywa czasochłonna. Zaleca się przed pierwszym razem zacząć od delikatnego masażu opuszkiem palca, następnie spróbować penetrację jednym paluszkiem aż w końcu przejście do pełnego stosunku.

Całą przygodę z seksem analnym należy rozpocząć od szczerej rozmowy z partnerką. Romantyczny masaż dla rozluźnienia atmosfery będzie na pewno mile widziany. Gdy zauważysz, że twoja partnera jest już zrelaksowana przejdź do pieszczenia jej odbytu a następnie wsuń delikatnie palec w odbyt. Następnie dołóż kolejnego palca, a gdy poczujecie, że oboje jesteście gotów rozpocznij penetrację członkiem. Pamiętaj, aby wszystko robić bez pośpiechu, ze szczególną ostrożnością i delikatnością. 

Po pierwszy razie powinno zrobić się przerwę, aby dać czas na regenerację odbytu po ewentualnych obtarciach czy obrzękach.   Pierwszy raz nie powinien boleć. Jeśli boli, to znaczyło, że zrobiliście to w pośpiechu i bez odpowiedniego przygotowania. Dlatego jeszcze raz przypomnimy, że najistotniejszą rzeczą przed pierwszym razem jest rozmowa. Pamiętajcie o delikatności, odpowiednim nastroju.

Seks analny to sposób uprawiania miłości znany już w starożytnej Grecji. Dzisiaj akceptowany przez nieliczne pary heteroseksualne. Mimo to statystyki pokazują, że popularność tej aktywności z każdym rokiem rośnie. Zwiększają się również możliwości uatrakcyjniania tej formy stymulacji. Zabawki do seksu analnego są dostępne w coraz bogatszym wyborze. Ich wymyślna forma pozwala osiągnąć szczyty rozkoszy najbardziej wymagającym osobom…z kolei łatwa dostępność zachęca do całkiem niecodziennego seksu. Może i Ty spróbujesz?

Dlaczego seks analny?

Seks analny u swoich początków był aktywnością uprawianą przez kochanków, chcących uchronić się przed zajściem w ciążę. Odkryty przez starożytnych Greków był aranżowany zarówno przez pary heteroseksualne, jak również homoseksualne. Stał się w wielu kręgach podstawową aktywnością seksualną, jak również sposobem na uatrakcyjnienie miłosnych zbliżeń.

Odbyt, będący silnie unerwionym obszarem idealnie nadaje się do intymnych stymulacji. Jest  wrażliwą strefą erogenną, której pobudzanie u mężczyzn łączy się z jednoczesnym masażem prostaty (panuje opinia, że właśnie w  tym rejonie znajduje się męski punkt G, który pozwala osiągnąć nawet wielokrotny orgazm), a u kobiet – pozwala podrażnić ścianki pochwy i zapewnić  niespotykaną w tradycyjnym seksie jakość doznań.

Dla mężczyzn stymulacja tego typu otwiera morze doznań: odbyt jest węższy od pochwy, ma inną budowę, stąd otwiera drogę do innego rodzaju doznań. Jest również aktywnością nietypową, uznawaną za odważną, a wręcz wyuzdaną, dlatego atrakcyjną.

Kobiety marzące o seksie analnym podkreślają, że pozwala on osiągnąć podwójną przyjemność: stymulację pochwy i bardzo unerwionych ścianek odbytu. Często jest również odpowiedzią na fantazje seksualne, w których kobieta chce być zaspokajana przez dwóch mężczyzn jednocześnie. Wiele pań znajduje mnóstwo satysfakcji w prostym akcie pełnego oddania się mężczyźnie, a seks analny taką możliwość daje.

Statystyki a popularność tej aktywności seksualnej

Badania przeprowadzone w Research Centre w Kalifornii pokazują, że w badanej grupie osób tylko 8% respondentów nie miało nigdy analnych kontaktów seksualnych. Jak ta kwestia wygląda w Polsce? Badania przeprowadzone przez Zbigniewa Izdebskiego stanowią dowód na to, ze w Polsce seks analny staje się coraz częstszą aktywnością seksualną, jednak nadal nie tak popularną, jak na Zachodzie. Stanowi podstawową formę zaspokajania swoich potrzeb przez pary homoseksualne. Z każdym rokiem do uprawiania tego typu stosunków seksualnych przyznaje się coraz więcej osób. W 1992 roku było ich tylko 6% w grupie par heteroseksualnych, a w 2008 roku już 18%.

Środki ostrożności

Wiele osób nie decyduje się na seks analny ze względu na liczne uprzedzenia. Główną przeszkodą jest postrzeganie odbytu jako miejsca „nieczystego”. Tymczasem biologia tak zorganizowała funkcje trawienne, że obszar penetracji pozostaje czysty  tuż po wypróżnieniu. Jeśli układ pokarmowy funkcjonuje prawidłowo, kał znajduje się w jego obrębie jedynie tuż przed uczuciem parcia. Po odwiedzeniu toalety w odbytnicy zazwyczaj nie ma już żadnych zanieczyszczeń. Wiele par dbających w szczególny sposób o higienę decyduje się dodatkowo na wykonanie lewatywy. Dzięki niej można osiągnąć pewność czystości tych miejsc, zanim jeszcze przystąpi się do aktywności seksualnej.

Inne osoby obawiają się bólu oraz chorób przenoszonych drogą płciową. Nie jest to obawa nieuzasadniona. Wrażliwy na wszelkie otarcia kanał odbytniczy stanowi prostą drogę do przenoszenia zakażeń (w tym otwiera drogę do zarażenia wirusem HIV). Ponadto ostatni odcinek przewodu pokarmowego jest skolonizowany przez potencjalne bakterie chorobotwórcze. W porównaniu do nabłonka wyścielającego pochwę, który na marginesie jest przecież bardzo delikatny, nabłonek odbytu jest zdecydowanie podatniejszy na uszkodzenia. Z drugiej strony dobrym sposobem zapobiegania zakażeniom, a jednocześnie ułatwiającym zbliżenie jest nawilżona prezerwatywa. Zastosowanie jej, do minimum niweluje nieprzyjemne tarcie.

Wiele osób nie podejmuje się seksu analnego z powodu strachu o uszkodzenie odbytu i odbytnicy. Jest to jednak strach wyolbrzymiony, bo zagrożenie jest niewielkie, zwłaszcza, jeśli do tej aktywności seksualnej para się przygotuje. Wystarczy po prostu dać sobie wystarczająco dużo czasu na pieszczoty i w razie konieczności użyć żelu, który poprawi nawilżenie i ułatwi penetrację „tych miejsc”.

Zanim spróbujesz…

Pierwszy raz zawsze budzi pewne obawy, które można zminimalizować przy pomocy zabawek analnych. Dzięki nim zanim rozpocznie się właściwe zbliżenie, można się właściwie do niego przygotować.

W kategorii zabawek analnych dużą popularnością cieszą się wibratory analne, które poleca się początkującym: do nauki sztuki miłości od „tyłu”. Emitując lekkie drgania, pozwalają rozluźnić się przed właściwym stosunkiem.

Innego rodzaju produktem są zatyczki analne, które dają uczucie wypełnienia i rozciągania. Często używane są po to, by poczuć: jak to właściwie jest…Kolejną równie popularną zabawką jest wężyk z kuleczkami (wielkość kulek jest zróżnicowana. Pierwsze są malutkie, kolejne – coraz większe). Przechodząc przez zwieracz, rytmicznie rozciąga kanał odbytu, imitując wrażenia, jakie odczuwa się w trakcie przeżywania orgazmu. Ten rodzaj gadżetu można otrzymać w różnych formach: kulki mogą mieć różne rozmiary, a sam sznurek może mieć różną długość. Tego typu zabawki dostępne są w wersji do płytszej i głębszej stymulacji. Dodatkowo dla bardzo wymagających: dostępny jest wężyk, który emituje wibrację.

Specjalnie dla kobiet powstał z kolei podwójny wibrator, który pobudza dwie strefy jednocześnie: stymuluje pochwę i odbyt. Ten gadżet erotyczny można polecić paniom, które mają już za sobą pewne doświadczenia z wibratorami. Ciekawym rozwiązaniem są kulki analne o konstrukcji podobnej do kulek gejszy. Można ich używać przez cały dzień. Noszone w odbycie, lekko drgają, doprowadzając tym samym do lekkiej stymulacji tych miejsc, która… może zakończyć się satysfakcjonującym orgazmem. Jeśli stymulacja odbytu prze kulki będzie zbyt delikatna, zawsze można wypróbować inny produkt: wibrujące jajko, czyli typ wibratora z regulacją mocy.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 15 sekund!

Darmowe sex randki!