Rodzaje Orgazmów u Kobiet

Skorzystaj z oferty portalu Cyberrandka.eu i umawiaj się na niezobowiązujące sex randki z dostępnymi w okolicy kobietami.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 15 sekund!

Umawiaj się na sex randki!

Rodzaje orgazmów u kobiet

Zwykle mówi się o tym, że orgazm jest albo go nie ma. U mężczyzny nie ma z tym problemu, u kobiety zaś nigdy nic nie wiadomo. O tym jaki sprawia to problem, świadczą chociażby najczęściej zadawane pytania np. na forach dyskusyjnych, szczególnie mężczyźni mają problem w rozpoznaniu orgazmu u partnerka.

Istnieje 10 typów orgazmu – w zależności od stymulacji danego miejsca.

  • orgazm łechtaczkowy
  • orgazm pochwowy
  • orgazm punktu G
  • orgazm punktu U
  • orgazm sutkowy
  • orgazm warg
  • orgazm analny – orgazm strefowy
  • orgazm wyobrażeniowy
  • orgazm wieloogniskowy

Orgazm łechtaczkowy

Jest najpopularniejszym, najczęstszym i najłatwiejszym orgazmem do osiągnięcia. Naukowcy stwierdzili, że łatwo doprowadzić kobietę do orgazmu łechtaczkowego, bo jest to organ doskonale unerwiony! Orgazm łechtaczkowy różni sie od pochwowego. Przeważnie orgazm łechtaczkowy to doznanie krótkotrwałe, ale bardzo silne. Fala rozkoszy szybko narasta i szybko opada. Odczuwany jest dość płytko, jakby tylko przy wejściu do pochwy. W przeciwieństwie do orgazmu pochwowego który bywa dłuższy, mniej gwałtowny i jest głębszy od łechtaczkowego. Taki schemat jest oczywiście sprawą indywidualną. Kobieta – w przeciwieństwie do mężczyzny – uczy się przeżywania orgazmu przez całe życie.

Orgazm pochwowy

Jest to orgazm który część kobiet w ogóle go nie doświadczyła. Ale, jak to mówią, trening czyni mistrza. Orgazm pochwowy, zwany również macicznym, obejmuje swym zasięgiem wnętrze pochwy, jak i macicę. Orgazm jest inny w doznaniach niż łechtaczkowy. Kobiety twierdzą, że jest bardziej obezwładniający.

Orgazm punktu G

Punkt G to mały obszar, który występuje na górnej ścianie pochwy. Podczas jego stymulacji może dojść do jego powiększenia. Punkt pozwalający większości kobietom przeżyć prawdziwą ekstazę podczas stymulacji tego punktu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że są kobiety odczuwające pocieranie tego miejsca jako nieprzyjemne.

Punkt G przez różne kraje jest inaczej nazywany. Japończycy “skórą dżdżownicy” a Chińczycy nazywają go “czarną perłą”.

Punkt G nie jest tak łatwo znaleźć, podobnie jak wcześniejszych opisach wymagana jest praktyka.

Orgazm punktu U

Mało znany Punkt U, to nic innego jak cewka moczowa. Stymulacja tego punktu sprawia niektórym kobietom dużą przyjemność. Do pobudzenia możemy się posłużyć ustami, palcami, robiąc ruchy okrężne lub z góry na dół, ustami i oczywiście delikatne pieszczoty językiem.

Orgazm sutkowy

Był bardziej popularny w czasach, gdy kobiety bały się “pójść na całość”. Wtedy preferowane były techniki pettingu. Dzięki pieszczotom sutków kobieta z powodzeniem mogła dojść do orgazmu. Orgazmowi sutkowemu towarzyszą skurcze pochwy i macicy.

Orgazm warg

Dosyć trudny w wykonaniu, ale są osoby, które mają orgazm podczas stymulacji warg! Doprowadzić może do tego namiętny pocałunek, połączony z zabawą wargami oraz ich ssaniem.

Orgazm analny

Okolice odbytu są niezwykle wrażliwe i silnie unerwione. Sprawia im przyjemność wszystko, od lizania do wkładania – zarówno penisa, języka czy przedmiotów ( wibrator, itp. ). Miejmy na uwadze, że jest to miejsce bardziej krępujące i nie każda kobieta będzie miała ochotę na takie pieszczoty. Jeśli partnerka nie będzie chętna, nie warto robić czegoś na siłę, bo zamiast do orgazmu, doprowadzimy ją do płaczu a nie o to przecież chodzi.

Orgazm strefowy

Orgazm dotyczy różnych rejonów ciała. Część kobieta doświadcza orgazmu podczas lizania szyi, karku, lub małżowiny usznej, a jak sie postaramy to nawet i palca Inne wrażliwe rejony to uda (np. wewnętrzna część), czy pachwiny.

Orgazm wyobrażeniowy

Można osiągnąć go wyłącznie na podstawie wyobrażeń i fantazji, bez jakiejkolwiek stymulacji ciała. Nie jest to łatwe do zrobienia. Doznania, do jakich dochodzi podczas orgazmu wyobrażeniowego są takie same, jak przy orgazmie wywołanym stymulacją ciała.

Orgazm wieloogniskowy

Jest to orgazm, który wywołuje się stymulując kilka miejsc na raz np. pochwę, łechtaczkę i sutki. Z naturalnych przyczyn doznania takiego orgazmu są intensywniejsze niż przy stymulacji jednego punktem.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 15 sekund!

Darmowe sex randki!