Problemy z Erekcją – Odkryj Powód

Skorzystaj z oferty portalu Cyberrandka.eu i umawiaj się na niezobowiązujące sex randki z dostępnymi w okolicy kobietami.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 15 sekund!

Umawiaj się na sex randki!

Męskie problemy w życiu seksualnym nie należą do szczególnie częstych tematów w codziennych rozmowach i to nawet na relacjach partnerskich. Tymczasem aż 2,5 miliona Polaków ma kłopoty z erekcją, z czego 95% nie podejmuje żadnego leczenia! Jakie są najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji, z którymi można sobie jednak poradzić?

Teoretycznie męska erekcja to nic innego, jak współdziałanie dwóch układów. Naczyniowego (szczególnie ciał jamistych, które w stanie wzwodu są wypełniane krwią i zwiększają tym samym swoją objętość) oraz nerwowego (w rdzeniu kręgowym aktywowany jest ośrodek erekcji, w wyniku, czego układ współczulny zaczyna wydzielać tlenek azotu, w wyniku, czego wzrasta ciśnienie krwi w ciałach jamistych).

Zaburzenia erekcji wynikają ze złego działania jednego lub obu układów – przy nieprawidłowym funkcjonowaniu układu naczyniowego może dojść do erekcji, ale będzie ona krótkotrwała, przy złym działaniu układu nerwowego trzeba się z kolei liczyć z niepełnym wzwodem niewystarczającym do odbycia stosunku. W obu przypadkach ważny jest jeszcze trzeci bodziec: podniecenie związane np. z widokiem, dotykiem lub nawet smakiem.

Co powoduje problemy z erekcją?

Kłopoty z uzyskaniem prawidłowego wzwodu mogą mieć przyczynę fizyczną, spowodowaną powyższymi czynnikami, jak i psychiczną. Na szczęście z obiema można sobie poradzić.

Nadmierne zmęczenie i przepracowanie

Pracoholizm, nadgodziny, zbyt rzadki odpoczynek i relaks powodują nie tylko problemy w codziennym funkcjonowaniu, ale mogą być przyczyną zaburzeń erekcji. Człowiek pracujący non stop i stresujący się swoją pracą może mieć trudności z chwilowym zapomnieniem o obowiązkach i poświęceniem się intymnym zbliżeniom. W tym wypadku zmęczenie organizmu może być tak silne, że skutecznie wyeliminuje chęć na łóżkowe igraszki i znacznie zmniejszy działanie układu współczulnego, w wyniku, czego może w ogóle nie dojść do pełnej erekcji. Jeśli dodatkowo dorzucimy do tego zły stan psychiczny, który nierzadko ociera się nawet o depresję, to nic dziwnego, że męska psychika nie jest gotowa na seks, a co za tym idzie, blokuje sygnały z mózgu, który nie pobudza do działania układu nerwowego.

Taki stan można łatwo odmienić: przede wszystkim pracując mniej i więcej odpoczywając. Zaburzenia erekcji na tle psychiczno-fizycznym, jak w przypadku przemęczenia, szybko ustępują, gdy organizm jest wypoczęty. Wiele zależy również od partnerki, która powinna wykazać zrozumienie sytuacji i cierpliwość. W przeciwnym razie może to grozić poważnymi kompleksami, co nierzadko kończy się unikaniem seksu przez mężczyznę.

Serce, a problemy z erekcją

Inną przyczyną zaburzeń erekcji są kłopoty związane ze złym funkcjonowaniem serca. Jest ono nie tylko najważniejszym organem w ludzkim organizmie, ale odpowiada również za prawidłowe funkcjonowanie układów naczyniowo-krążeniowych. Jeśli więc serce zaczyna się zwyczajnie psuć, narastają problemy z krążeniem, a co za tym idzie, z prawidłowym napływem krwi do ciał jamistych w penisie.

Głównym zagrożeniem jest miażdżyca, która powoduje zwężanie się tętnic i w rezultacie słabszy przepływ krwi. Penis jest tu szczególnie zagrożony, ponieważ zlokalizowane w nim tętnice są znacznie węższe od tych w reszcie organizmu – ich gwałtowne zmniejszenie w wyniku choroby miażdżycowej powoduje, więc bardzo poważne zaburzenia erekcji. To właśnie z tego powodu jednym z pytań, jakie w wywiadzie zadają lekarze kardiolodzy, jest pytanie o problemy ze wzwodem. Ich występowanie może być, bowiem objawem poważniejszych kłopotów nasercowych, które niekiedy kończą się nawet zawałem.

Zła dieta, mało ruchu

Zaburzenia erekcji wywołane problemami z serce również nie biorą się znikąd. Najczęstszą ich przyczyną jest brak odpowiedniej dbałości o nasz układ naczyniowy i naczynia krwionośne. Zamiast siedzieć non stop w domu przed telewizorem i objadać się paluszkami, warto wybrać się nawet na krótki spacer i zjeść coś zdrowszego. Dobry stan organizmu w połączeniu z ruchem i prawidłową dietą nie tylko pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie, ale też pozwoli cieszyć się bezproblemową erekcją.

Złe odżywianie się (korzystanie z używek, jedzenie tłustych potraw, objadanie się na noc) w połączeniu z brakiem ruchu prowadzi najczęściej do otyłości, a to z kolei do fizycznego osłabienia organizmu. W rezultacie nie jest on w pełni zdolny do wysiłku: mężczyzna szybko się męczy, a organizm w ramach próby odzyskiwania sił wchodzi w stan „relaksu” i wycisza ośrodek współczulny odpowiedzialny za prawidłową erekcję.

Papierosy i alkohol

Wielu panów zmaga się z ogromnym dylematem – mieć problemy z erekcją wywołane nadmiernym spożyciem alkoholu lub paleniem papierosów, czy rzucenie nałogów, by móc z powrotem cieszyć się fantastycznym seksem. Badania są bezwzględne: praktycznie 75% palaczy, którzy nawet tylko przez kilka lat wypalali paczkę papierosów dziennie boryka się z problemami ze wzwodem. Podobnie jest w przypadku osób pijących alkohol: małe ilości nie powodują znaczących zmian, ale częste jego spożywanie (lub nawet rzadkie, lecz w dużej ilości) może być przyczyną zaburzeń erekcji.

Dzieje się tak, dlatego, że w przypadku papierosów nikotyna silnie działa na funkcjonowanie organizmu i doprowadza do zmian naczyniowych, dostając się do krwi. Dodatkowo ma ogromne znaczenie w gospodarce hormonalnej, powodując jej zaburzone działanie. Alkohol z kolei oddziałuje nie tylko na układ hormonalny, ale również i nerwowy oraz naczyniowy, które są niezbędne do uzyskania erekcji.

Sterydy (środki dopingujące)

Jeśli zażywasz sterydy (hormony o działaniu anabolicznym) możesz być praktycznie pewien, że problemy z erekcją Cię nie ominą. Ich ogromna część wpływa na poziom testosteronu, który co prawda jest niezbędny przy wzwodzie, ale w nadmiernej ilości działa zupełnie odwrotnie. Przez to jądra nie produkują już tego hormonu samodzielnie w wystarczającej ilości (hipogonadyzm wtórny) i aby uzyskać erekcję, potrzebne jest wtedy najczęściej zażycie sterydów, które mechanicznie wymuszą produkcję testosteronu.

Walka hormonów

Podobnie wygląda sytuacja, gdy testosteronu jest za mało – spada popęd seksualny i pojawiają się problemy z erekcją, które można zwalczyć zażywając hormon pod kontrolą lekarza. Obniżenie testosteronu może wynikać z kłopotów hormonalnych, ale również z nadmiernej produkcji innego hormonu – prolaktyny, która wydzielana jest w silnych sytuacjach stresowych.

Nieodpowiednie leki

Kłopoty z erekcją mogą mieć przyczynę farmakologiczną: nieodpowiednio dobrane leki hormonalne lub nasercowe często w skutkach ubocznych mają wymieniony negatywny wpływ na erekcję. Źle dobrane farmaceutyki należy jak najszybciej zmienić na inne i zawsze stosować pod nadzorem lekarza.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 15 sekund!

Darmowe sex randki!