Erotyczny Masaż – Kompedium Wiedzy

Skorzystaj z oferty portalu Cyberrandka.eu i umawiaj się na niezobowiązujące sex randki z dostępnymi w okolicy kobietami.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 15 sekund!

Umawiaj się na sex randki!

Masaż – zabieg fizjoterapeutyczny polegający w swej klasycznej formie na wykonywaniu rękoma specjalnych chwytów takich jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja, wałkowanie, wyciskanie ciała.

To definicja z Wikipedii, odnosi się do zwykłego masażu… jednak masaż erotyczny wygląda trochę inaczej. Stosuję się go by poczuć bliskość, rozpalić zmysły partnerów, jako wstęp do gry wstępnej czy po prostu do odstresowania po całodniowych trudach. Jak najlepiej masować? Poniżej kilka popularnych technik

Głaskanie

Technikę tę stosujemy zwykle na początku masażu. Płasko ułożonymi dłońmi naciskamy dość mocno ciało partnera i płynnymi długimi ruchami przesuwamy po skórze (zawsze jednak w kierunku serca). Ślizganie działa bardzo relaksująco i pozwala się odprężyć osobie masowanej. Służy też równomiernemu rozprowadzeniu olejku po całym ciele partnera.

Kółeczka

Są podstawowym ruchem przy masażu erotycznym, pomagają bowiem rozgrzać i rozluźnić mięśnie masowanej osoby. Dłonie kładziemy płasko i zataczamy koła w tym samym kierunku, np. od kręgosłupa na boki. Koliste ruchy można też wykonywać samymi kciukami. Wówczas nacisk będzie silniejszy. Stosujemy go np. na mięśnie karku, pleców, ramion i podeszwy stóp.

Oklepywanie, a masaż erotyczny

To idealna technika do erotycznego masażu silnie umięśnionych części ciała, jak np. łydki, uda czy pośladki. Klapsy wymierzamy otwartą dłonią. Klepanie świetnie wpływa na ukrwienie stymulowanych miejsc. Jest to jednak technika dość męcząca. Masujący powinien pamiętać więc o krótkich przerwach na odpoczynek, a zarazem uważać, by nie uderzać zbyt mocno.

Ugniatanie

To świetny sposób na pobudzenie krążenia. Można to wykonywać dłonią, kciukami lub kłykciami. Mięśnie po obu stronach kręgosłupa najlepiej ugniatać kciukami. Barki, ręce, nogi i podeszwy stóp lubią zdecydowany dotyk kłykci. Należy stopniowo zwiększać siłę nacisku, stosując ruchy jak przy wyrabianiu ciasta. Ręką zaciśniętą w pięść ugniata się uda i pośladki.

Zabawa piórkami

Doskonale nadaje się na zakończenie seansu zmysłowego masażu. Technika ta polega na niezwykle subtelnym muskaniu ciała masowanej osoby samymi opuszkami palców niczym leciutkim piórkiem. Ten delikatny dotyk znakomicie relaksuje, musimy jednak pamiętać, żeby masować zawsze w kierunku serca. Trzeba też bardzo uważać, by nie łaskotać partnera.

Bliskość jest ważna w masażu erotycznym

Najistotniejsze jest zachowanie nieustającej bliskości ciał w każdej sytuacji. Może zmieniać się ich układ, obszar głównej pieszczoty, ale trwać powinien wzajemny dotyk. Najważniejsze jest gest dłoni. Nie ma bowiem lepszego instrumentu masującego niż ręce, choć zastosowanie innych akcesoriów jak piórka, wałki, wibratory może okazać się ciekawym urozmaiceniem.

Cenne wskazówki podczas masażu erotycznego

Mów partnerowi czego pragniesz, jakie gesty są dla Ciebie najbardziej podniecające. Przed użyciem olejku trzeba dokładnie zorientować się, czy olejek stosuje się bezpośrednio na skórę, czy też trzeba go rozcieńczać zwykłą oliwką. Pod żadnym pozorem nie wolno ich dodawać do potraw.

Masując zazwyczaj pomaga nam instynkt. Odruchowo rozcieramy stłuczone kolano, a bolący brzuch masujemy kolistymi ruchami dłoni. Poznanie technik masażu erotycznego jest jednak konieczne, jeśli chcemy dać partnerowi satysfakcję. Nie powinniśmy też zapominać o sobie. Niezależnie od tego, czy zamierzamy masować klęcząc czy siedząc, ważne jest zachowanie wygodnej postawy. Pamiętajmy także o krótkich odpoczynkach i równym oddechu.

Olejki

Do erotycznego masażu można użyć oliwki dziecięcej albo nierafinowanego oleju roślinnego, np. ze słonecznika. Warto wzbogacić go odrobiną olejku aromatycznego – sprawi to, że masaż erotyczny będzie jeszcze przyjemniejszy. Na łyżkę oliwki dodaje się kropelkę olejku i dokładnie miesza. Przygotowaną miksturę należy przed użyciem wylać sobie na dłoń, by nabrała temperatury naszego ciała. Olejki eteryczne to silny koncentrat, trzeba je rozcieńczać.

Olejki: palczatki, drzewa sandałowego i kwiatu muszkatołowca działają podniecająco szczególnie na mężczyzn. Kobiece zmysły pobudza z kolei woń bergamoty, jaśminu, róży bułgarskiej, kwiatów pomarańczy oraz drzewa ylang-ylang, różany, szałwiowy, geraniowy i lawendowy mają działanie relaksujące i uspokajające.

Przed masażem panie mogą sobie zrobić odprężającą kąpiel z dodatkiem olejku fenkułowego. Niewielu wie, że masując określone rejony na ciele partnera inaczej wpływamy na jego doznania. Brzuch, pochwa czy stopy masujemy inaczej… poniżej małe co nieco na ten temat.

Brzuch

Brzuch należy masować okrężnymi ruchami z góry na dół, kierując kciuk od pępka do wzgórka łonowego. Następnie ten sam ruch można powtórzyć za pomocą całej dłoni. Masaż wykonywany przez mężczyznę powinien być delikatny, ale zdecydowany. Miejscem szczególnie wrażliwym na dotyk jest pępek. Warto, by szczególnie temu miejscu twój partner poświęcił nieco więcej czasu, pieszcząc je okrężnymi ruchami językiem. A od pępka jest juz bardzo blisko do wzgórka łonowego. Partner może zacząć pieszczoty tego miejsca takim ruchem języka, jakby chciał wygładzić kształt rzeźby. Zmiany w nasileniu i tempie pieszczot sprawią, że z pewnością poczujesz wyjątkową przyjemność.

Pochwa

Pieszczoty okolic wejścia do pochwy i łechtaczki twój kochanek może wykonywać najpierw dłonią i palcami, ale będą one o wiele bardziej ekscytujące, jeśli użyje języka i ust. Wiele zakończeń nerwowych zbiega się tuż pod wejściem do pochwy, dlatego dotyk w tym miejscu jest tak bardzo podniecający dla kobiety. Wnętrze pochwy można drażnić rytmicznymi kolistymi ruchami palców. Pieszczoty tych okolic powinny być intensywne, ale też niezwykle delikatne.

Stopy

W stopach znajduje się około 70 tysięcy zakończeń nerwowych. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet sam erotyczny masaż stóp doprowadza do orgazmu. W pieszczotach stóp najważniejszą rolę odgrywa siła dotyku. Musi być dość mocny, ale nie powodował łaskotek, aby też nie za mocny, by nie sprawiał bólu. Twój partner powinien zacząć erotyczny masaż od delikatnego głaskania dłonią podeszwy każdej ze stóp, by przejść do okrężnego dotyku kciukiem. Ruchy powinny być miękkie i płynne. Następnie warto skupić się na każdym z palców „wyciągając” je i masując, a także pieszcząc językiem i ustami. Twój partner powinien szczególnie zająć się środkową częścią każdego z palców, bo ma ona bezpośrednie połączenie nerwowe z genitaliami. Nie można również zapomnieć o pieszczotach krawędzi stopy, bo są one bardzo wrażliwe na dotyk językiem i lekkie rytmiczne uciskanie palcami.

Plecy

Plecy to miejsce wręcz stworzone do masażu erotycznego. Szczególną przyjemność osiągniesz, jeśli partner będzie masował ci plecy całą powierzchnią dłoni z góry na dół, od karku do pośladków, a następnie ruchami kolistymi za pomocą kciuków. Okolice kręgosłupa natomiast warto pieścić językiem. Gdy dotyk partnera sprawi ci szczególną przyjemność, daj mu do zrozumienia, że chciałabyś, aby poświęcił temu miejscu dłuższą chwilę.

Dłonie i ramiona

Mocniejszy erotyczny masaż ramion pomoże ci się rozluźnić i zrelaksuje napięte mięśnie. Przyjemność sprawi ci lekkie opukiwanie rąk palcami na całej ich długości, następnie ugniatanie kciukiem palca, a na końcu oklepywanie powierzchnią dłoni. Szczególnie wrażliwe na pieszczoty języka są wewnętrzna strona dłoni i ich krawędzie, miejsca między palcami i opuszkami palców. Wiele kobiet niezywkle podnieca, gdy partner całuje i ssie ich palce.

Pupa

Ze względu na grubszą warstwę tłuszczową kobiety lubią, by partner nieco mocniej pieścił je w tym miejscu. Szczególnie podniecający może okazać się ruch kciuka od dolnej części pośladków ku górze, rytmiczne ich uciskanie całą powierzchnią dłoni, a także rytmiczne i intensywne pocałunki. Twój partner może również delikatnym kolistym ruchem pieścić bardzo czułe miejsce znajdujące się między pośladkami, a także przez chwilę uciskać kciukiem kość ogonową.

Piersi

Choć powszechnie wiadomo, że kobiece piersi to strefa erogenna, warto by partner nie ograniczał się w pieszczotach jedynie do całowania brodawek. Najpierw więc powinien ująć w dłonie całe piersi i delikatnie, ale też rytmicznie je masować, a dopiero po chwili zająć się pieszczeniem brodawek. Ważne, by partner zmieniał sposób ich dotykania: od muskania otwartą dłonią, po lekkie trącanie wargami i językiem.

Rejestracja jest darmowa i zajmuje 15 sekund!

Darmowe sex randki!